vajinismus tedavisi nasıl yapılır

Vajinismus nedeniyle ertelenmesi ve kaçınılması gereken müşterek mesele haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu derinden etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki genişlik makro seksüel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin ancak tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı bilgiler, maddeye sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini üstelik tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da eşeysel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu acı endişesiyle ‘aşk kasları’ aşağılık verilen pelvik aya kaslarını kasarak ilişkiye mânia olması ile oluşan, ruhsal kökenli sadece cinsî işlev bozukluğudur. Kadın seksüel bağ sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik taban kaslarını orada benzer engel varmışçasına kasarak ilişkiye müşkül olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit doğal sebebi olduğuna, ancak altta yatan psikolojik sebeplerden en kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna alamet ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. eşeysel ilişki sırasında refleks şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve ayrıca ayak parmaklarına denli yaygın bir şekilde görülebilir. hepsi bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel ilişki ile ilgili yerleşmiş kimi negatif düşünceler yüzünden kadın, bağ sırasında eşine izin veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla bir ifadesi olan cinsel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya defa açabilirken, kadında utanç okunuşu suçluluk duygusuna oluşturan olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla özel benzer konuşmada olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, rahatsızlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin genç erkek konusunda edisyon yapmaları nedeniyle tek jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu ayrılmış birçok müracaat hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı gün geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir bir problem olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU ETKİLİ OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik ve seyrek de maddeye vuku bulmak üzere ikiye ayrılabilir. seyrek fiziksel sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun işaret seçenek görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. bikir zarının lahut olması ve çocukluk çağından itibaren erdenlik zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazen kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe haysiyetiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin tek tabu olması, cinsî terbiye verilmemesi, kulaktan dolma hatalı seksüel bilgiler de vajinismus gelişmesinde çok önemli nedenlerdir. Ülkemizde hayvan) kızların çoğu bikir zarının patlayacağı, çok ziyade acı çekeceği, fazla gereğinden kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler için olduğu, cinsî hoşlanma duymanın ayıp, yasak, sorumluluk olduğu gibi hata bilgilere sahiptir. Bu hatalı bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini ispatlama isteği de eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, metazori evlendirilme, ilişki okunuşu evlilik buraya tıklayın problemleri, eşe ön duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden işaret acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus başta olgunlaşmak amacıyla bir hayli ruhsal sorunlara niçin olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi nasıl yapılır”

Leave a Reply

Gravatar